Wielka woda i drogi

Wielka woda znowu przyszła i zalała niektóre odcinki nowo budowanych dróg. Zarówno obwodnica autostradowa jak i wschodnia Via Romana leżą częściowo na terenach zalewowych, czyli takich, które z założenia są zalewane. Są one więc projektowane tak, by wytrzymać zalanie wodą. Te fragmenty, które już są gotowe – słupy, podpory – nie powinny więc ucierpieć. Gorzej jednak z tymi, które były dopiero w trakcie tworzenia. Zalało szalunki, rusztowania, fundamenty nie osłonięte, wykopane doły. Sprzęt został ewakuowany w wyższe miejsca.
Na terenie obwodnicy wschodniej plac budowy zalany został na wysokość około metra. Spowodowało to całkowite wstrzymanie prac na ponad miesiąc. Aktualnie trwa inwentaryzacja strat.
Na obwodnicy autostradowej tylko część placu budowy jest na terenach zalewowych. Wstrzymano więc prace nad mostem i pylonem w okolicach rędzina, lecz tam nie zalało terenów, a jedynie tymczasowe drogi dojazdowe i elementy infrastruktury. W innych miejscach również pozalewało słupy i filary, ale na szczęście były one już gotowe, więc nie powinno to zagrozić konstrukcji.
Oby te przestoje nie zwiększyły jeszcze bardziej opóźnień.

This entry was posted in Pierzeja and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>