Renowacja Mamuta

O tym, że budynek po piekarni Mamut jest pięknym i zabytkowym obiektem nie trzeba nikogo przekonywać. Ogromne bryły z cegły klinkierowej robią spore wrażenie.
Parę lat temu mamut wyniósł się z tamtej lokalizacji, by produkcja była poza centrum miasta. Od tamtej pory trwały spekulacje na temat dalszego wykorzystania tych budynków. Początkowo przypuszczano, a nawet pokazywane były wizualizacje przedstawiające zamienione zakłady na tzw lofty – czyli ekskluzywne apartamenty, o wielkiej powierzchni i wysokości, często z elementami zabytkowymi (np częściami maszynerii) wkomponowanymi w wystrój wnętrza.
Parę dni temu okazało się jednak, że na budynek ten ma ochotę jedna z bardziej znanych sieci hoteli – Marriott. Planują tam urządzić ekskluzywny, pięciogwiazdkowy hotel pod nazwą Metropolitan.
Wizualizacje robią ogromne, pozytywne wrażenie, oby tylko nie skończyło się jak Rialto na Ostrowie Tumskim…

This entry was posted in Pierzeja and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>