Most A8

Most w ciągu obwodnicy A8 budzi wiele emocji. Nie dość, że budowany jest w najszerszym miejscu Odry, to jeszcze jego pylon będzie najwyższy w kraju. Pylon stanie na wyspie rędzińskiej, tuż przy śluzie Rędzin. Jego wanty będą podtrzymywać konstrukcję ogromnego mostu. Jezdnia nasuwana jest na gotowe słupy z pomocą metody ciągnienia. Jeden segment jezdni powstaje w ciągu 1 tygodnia, a przesuwany jest w ciągu 8h. Aby nasuwanie konstrukcji było możliwe, należało wcześniej postawić słupy tymczasowe, które podtrzymają konstrukcję na czas nasuwania. Po całkowitym nasunięciu zostaną one rozebrane. W pylonie umieszczona będzie winda, niestety tylko do użytku technicznego.
Niestety most ma ciągle jakieś problemy. A to super skomplikowane zbrojenie stopy, które trwało i trwało, później powolne wychodzenie w górę, opóźnienie, a ostatnio okropne problemy z poprzeczką łączącą dwie części pylonu. Oby wszystkie części autostrady się połączyły i to w terminie.

This entry was posted in Pierzeja and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>