Ul. Piłsudskiego

Ul. Piłsudskiego powinna być jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Wrocławia. To na nią bowiem wychodzą wszyscy goście, którzy docierają do Wrocławia pociągiem oraz większość tych, którzy wybrali PKS. Ulica ta ciągnie się od dworca głównego PKP aż do ul. Grabiszyńskiej.
Prowadzi ona do kasyn, ul. Świdnickiej (i dalej nią do Rynku, Opery, Ratusza) i do Filharmonii, a dawniej przyciągało na nią kino Warszawa oraz Śląsk, obecnie Teatr Muzyczny Capitol. Niestety, jest to ulica mocno zdegradowana: wąskie chodniki, zero zieleni miejskiej, na parterach głównie banki lub małe, zaniedbane sklepiki, na wyższych piętrach mieszkania.
Na szczęście coś się ruszyło i zaczęły się poważne inwestycje na tej ulicy. Teatr Capitol rozbudowuje się, tuż obok niego powstaje drugi we Wrocławiu hotel Hilton wraz z pomieszczeniami biurowymi. Hotel Grand uzyskał nową elewację razem z dwoma innymi budynkami, kolejne w planach. Przy filharmonii planowane jest zbudowanie szkoły muzycznej.
Czy ulica odzyska dawny blask? Oby!

This entry was posted in Pierzeja and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>