Fontanna multimedialna

Po niecce, w której była stara fontanna przy Hali Ludowej został jedynie obrys. Budowniczowie pogłębili dno, dodali do niej masę dysz, rur i kabli zasilających i sterujących, by fontanna odżyła.
Po wielu latach straszenia przez zardzewiałe dysze w końcu fontanna odzyskała dawny blask. Nie tylko umila dzienne przechadzki, ale też zachwyca wieczornymi pokazami. Teraz możliwości fontanny to nie tylko wypuszczanie strumieni wody pod ciśnieniem, ale też podświetlanie ich w różnych kolorach, rytmiczne zmiany siły strumienia, a także projekcje laserowe na wodnej mgle.
Pokazy specjalne gromadzą tłumy Wrocławian i gości – nic w tym dziwnego, gdyż fontanna jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie w europie.
Jedynym minusem tych pokazów jest fatalny sposób wydostania się z wyspy. Korki jakie tworzyły się po pierwszych paru pokazach przeszły już do historii – 2 a nawet 3 godziny stali ludzie zarówno w samochodach, jak i w tramwajach, które powinny mieć bezwzględne pierwszeństwo. Wygrali tylko Ci, którzy przyszli na nogach np z placu Grunwaldzkiego lub przyjechali na rowerze.

This entry was posted in Pierzeja and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>